Hakkımızda

Organizasyon Tipi: Gönüllü sivil toplum örgütü
Kuruluş yılı: 2019

Genel bilgi
2019 yili Haziran ayinda Ibrahim Hakki Özel ve Hasan Baykal tarafindan gönüllü olarak kurulmus organizasyonumuzda Almanya’da beyaz yakali olarak calisan kisileri üye olarak kabul ediyoruz. Yaklasik 250 üyenin yer aldigi organizasyonumuzda, Avrupa kültürüne ve yasam sartlarina uyum saglamak ve hizli bir entegrasyon saglayabilecek cok genis alanda bilgi ve tecrübe paylasimi yapmaktayiz. Almanya Beyaz Yakalı Türkler Topluluğu olarak son yillarda basta Almanya olmak üzere Avrupanin cesitli ülkelerine göc eden ve uluslararasi sirketlerde üst seviyelerde calisan cok degerli bir bilgi paylasim platformu olusturmus bulunmaktayiz.

Organizasyonumuzun amacı:
Faaliyetlerimizle üyelerimize eğitim, kültür, turizm, ekonomi, ticaret ve sanayi alanlarında maksimum degeri saglayarak katkı sağlamak ve Almanya ve Avrupa genelindeki bütün beyaz yakali calisanlarla degerli bir network olusturup yardımcı olmaktır.

Ana Projeler / Faaliyetler
Avrupaya göc eden her kisiyle temasta bulunup bilgi birikimini artiracak sosyal ve online organizasyonlar.
Üyeler ve aileler ile birlikte cesitli organizasyonlar.

Bu degerli ağa nasıl katkıda bulunabilirsiniz?
Grupta bulunan üyelerle demokrasi kurallarına göre iletişim kurmak ve üyelerin entegrasyonuna katki saglayacak birleştirici ve nitelikli projeler yaparak grup ici iletisimi geliştirmek.

ABYT ağına neden katilmalisin?
Uluslararası kuruluşlarda calisan beyaz yakali türkler ile iletisimde kalarak kaliteli bir network sahibi olmak ve yasadigin karsilastigin her soruya ve soruna cok hizli cevap almak icin katilmalisin.