Hasan Baykal

Merhaba, ben Hasan BAYKAL. Uzun yıllar Türkiye’de Enerji ve Bilişim sektöründe is gelistirme yöneticisi ve danışman olarak çalıştıktan sonra yurtdışında yaşamaya karar verdim. 2016 yilinda Almanya’da bir girisim kurarak geldim ve 2018 yılından beri Almanya’da uluslararasi bir firmada Dijital Dönüsüm ve IT Projeler Almanya ve Slovakya ülke sorumlusu olarak calisiyorum.
Beyaz yakalı bir göçmen olarak yurtdışında yaşamanın zorluklarını tecrübe ettiğim için 2019 yılında Beyaz Yakalı Türkler Topluluğu’nu Ibrahim Hakki Ozel ile birlikte kurduk.

Almanya’ya göç etmiş beyaz yakalıların Almanya’ya entegrasyonunu kolaylaştırmaya yönelik çözümler üreterek, farklı bir ülkede farklı bir kültürde yaşamaya başlanilan ilk andan itibaren buraya gelen kisilerin kendilerini yalnız hissetmemeleri, benzer eğitim ve kültür seviyesindeki diğer arkadaşlarla bilgi alışverişinde bulunmaları, yardımlaşmaları ve sosyalleşmeleri için böyle bir grubu kurduk.

Almanya’ya göç etmek isteyen beyaz yakalılar içinde elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Herhangi bir sorunuzda veya danismak istediginiz konuda yardimci olmaktan memnuniyet duyarim.

Benimle iletişime geçmek için:
hasanbaykal@yahoo.com | https://www.linkedin.com/in/hasanbaykal/